Yageo Group PT2010FK-070R2L
750mW Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 200mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group PT2010FK-070R2L herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-2.45%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRL2010FK-070R2L
Res Thick Film 2010 0.2 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT2010JK-070R2L
PT Series 2010 0.2 Ohm ±5 % 0.75 W ±75 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
Yageo GroupRL2010FK-070R22L
750mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 220mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
MCR Series 0.22 Ohm ±1 % 0.5 W 2010 Surface Mount Fixed Resistor
Yageo GroupRL2010JK-070R2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.2ohm, 0.3873V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRL2010JK-070R22L
Res Thick Film 2010 0.22 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group PT2010FK-070R2L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 2010 200mOhm 1% Emboss T/R
PT FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±75ppm/C 200mOhm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.2ohm, 0.387V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Current Sense Resistors - SMD 200mOhms 1% 2010 75PPM/C AEC-Q200
Res, R2, 0.75W, 2010, Thick Film; Resistance:200Mohm; Product Range:Pt Series; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Power Rating:750Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:5Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo PT2010FK-070R2L