Yageo Group PE1206FRF470R005L
1W Thin Film Resistor ±100ppm/℃ ±1% 5mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group PE1206FRF470R005L herunter.
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-80.19%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-04-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Verwandte Teile
Res Metal Plate 1206 0.005 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 0.005ohm, 0.0707V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Metal Plate 1206 0.005 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 0.005ohm, 0.0354V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Metal Strip 1206 0.005 Ohm 1% 1W ±110ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Strip 1206 0.005 Ohm 1% 1/4W ±110ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group PE1206FRF470R005L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 0.005ohm, 0.0707V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
5 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sen
Current Sense Resistors - SMD 5 mOhms 100PPM/C 1W 1W 1% 1206 AECQ2
Res, R005, 1%, 1W, Metal Film, 1206; Resistance:5Mohm; Product Range:Pe_L Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo PE1206FRF470R005L