Yageo Group PE1206FRF070R68L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 680mOhm 1% Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group PE1206FRF070R68L herunter.
IHS
Datasheet14 SeitenVor 2 Jahren
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-10-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupPT1206FR-7W0R68L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.68ohm, 0.583V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupPT1206FR-070R68L
250mW Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 680mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
RCWE Series 1206 0.5 W 0.62 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-B2BFR62V
Res Thick Film 0612 0.62 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Punched Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group PE1206FRF070R68L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 0.68ohm, 0.4123V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Current Sense Resistors - SMD 680 mOhms 100ppm 1206 1% AEC-Q200
680m¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*890¦Ìm