Yageo Group PE0402FRF7W0R2L
125mW Thin Film Resistor ±100ppm/℃ ±1% 200mΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group PE0402FRF7W0R2L herunter.
Farnell
Datasheet13 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet15 SeitenVor 1 Jahre
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.54%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-04-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 0402 0.2 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
RCWE 0402 0.125 W 0.22 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Extremely Low Value
PanasonicERJ-2BSFR20X
Res Thick Film 0402 0.2 Ohm 1% 1/6W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP1-2176049-5
Res High Power Current Sense Thick Film 0402 0.2 Ohm 1% 1/8W ±300ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 0402 0.2 Ohm 1% 0.125W(1/8W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group PE0402FRF7W0R2L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 0.2ohm, 0.1581V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Current Sense Resistors - SMD 200 mOhms 100ppm 0402 1% AEC-Q200
RES 0.2 OHM 1% 1/8W 0402 ROHS COMPLIANT: YES
0402 (1005Metric) PE 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.125W 1/8W 200mOhm ±100ppm/C