Yageo Group MFR-12FTF52-2K2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1667W, 2200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group MFR-12FTF52-2K2 herunter.
IHS
Datasheet16 SeitenVor 4 Jahren
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+30.66%
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-12-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupMFR-25FBF52-2K2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR0204F2K2
Res Metal Film 2.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC2K20
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FAD2K20
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF18FTD2K40
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 2400ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group MFR-12FTF52-2K2, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Type Metal Film Resistor 2.2kOhm 1/6W 1% Axial Ammo Pack
2.2K¦¸ ¡À1% 167mW ¡À100ppm/¡æ 3.4mm
Res, 2K2, 0.167W, Axial, Metal Film; Resistance:2.2Kohm; Product Range:Mfr Series; Power Rating:167Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:200V; Resistor Technology:Metal Film Rohs Compliant: Yes |Yageo MFR-12FTF52-2K2