Yageo Group MF0207FTE52-910R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 910ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group MF0207FTE52-910R herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 4 Jahren
TME
3-Monats-Trend:
+35.95%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityLR1F910R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 910ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
RES 910 OHM 0.6W 1% AXIAL / 910 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 910ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F820R
RESISTORS METAL FILM RES 820 OHMS PWR-RTG 0.6 W TOL 1%AXIAL LR NEOHM SERIES
Yageo GroupMF0207FRE52-1K
RES 1K OHM 1% 0.6W AXIAL / 1 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group MF0207FTE52-910R, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Metal Film 910 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
Resistor 0207 0,6W 1% 910R Taped
910¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 0207 6.3mm
Yageo MF0207FTE52-910R 金属皮膜固定抵抗器
Resistor Dimensions body ø x L: 2.3 x 7.1 mm Dimensions, wire connections ø x L: 0.6 x 28 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: Axial No. per ammo pack: 5000 Resistor type: Metal Film Resistor Width, band: 65 mm Power Rating: 600 mW Rated voltage: 350 V Resistance: 910 Ohm
Aliasnamen des Herstellers
  • YAGEO
  • Yageo Corporation
  • YAG
  • YAGEO CORP
  • YAGEO/PHYCOMP
  • YAGEO AMERICA
  • YAEGO
  • YAGE
  • YAGO
  • YGO
  • YAGEO AMERICA CORPORATION
  • YAGEO - FERROXCUBE
  • YAGEO XSEMI
  • YAGEO/PHY
  • YEAGO
  • YAGEO EUROPE
  • YAL
  • YAGEO (VA)
  • YAGEO AME
  • YAGEO USA HK
  • YAGEO VITROHM
  • Yageo Nexensos
  • VITROHM/YAGE
  • YAGEO USA (HK) LIMITED
  • YAGEO / KEMET ELECTRONICS
  • Yageo Corp.
Aliasnamen für Teilnummern
Dieses Teil ist möglicherweise auch unter diesen alternativen Teilenummern bekannt:
  • MF 0207 F T E 52- 910R