Yageo Group FMP200JR-52-1R8
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 1.8Ohm 2W 5% Axial T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group FMP200JR-52-1R8 herunter.
IHS
Datasheet16 SeitenVor 2 Jahren
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+29.92%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1.8ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR02J1R8TB
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1.8ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1879354-9
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 1.8ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1879350-3
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1.8ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1.8ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT1R80
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 1.8ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group FMP200JR-52-1R8, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1.8ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR FMP 0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm 1.8Ohm ±5%