Yageo Group FMP100JR-52-4K7
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 4.7kOhm 1W 5% Axial T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group FMP100JR-52-4K7 herunter.
Farnell
3-Monats-Trend:
-58.01%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 4700ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE NFR25H 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.5W 1/2W 4.7kOhm ±100ppm/C
TE ConnectivityRR01J4K7TB
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 4700ohm, 300V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1879353-2
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 4700ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP200JR-52-4K7
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 4.7kOhm 2W 5% Axial T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 4700ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group FMP100JR-52-4K7, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 4700ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR FMP 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 4.7kOhm 50ppm/C ±5%
Res Metal Film 4.7K Ohm 5% 1W ±50ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Resistor Dimensions body ø x L: 2.3 x 6.5 mm Resistance technical notation: 4K7 Temperature range: -55 ... 155 °C Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 600 mW Rated voltage: 250 V Resistance: 4.7 kOhm
Res, 4K7, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:4.7Kohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Width:- Rohs Compliant: Yes |Yageo FMP100JR-52-4K7