Yageo Group FMP100JR-52-270K
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 270000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group FMP100JR-52-270K herunter.
IHS
Datasheet16 SeitenVor 2 Jahren
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-16.54%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 270000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1879351-8
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 270000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT270K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 270kOhm 0.5W 1/2W
Stackpole ElectronicsCF18JT270K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 270kOhm 0.125W 1/8W
TE ConnectivityCFR16J270K
Res General Purpose Thin Film 270k Ohm ±5% 1/4W -1200 to 0ppm/°C Carbon Film Ammo Pack
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group FMP100JR-52-270K, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
FMP Series 1 W 270 kOhm ±5 % ±100 ppm/°C Power Flame Proof Metal Film Resistor
Axial FIXED RESISTOR FMP 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 1W 270kOhm 100ppm/C
Res Metal Film 270K Ohm 5% 1W ±50ppm/C Conformal Coated AXL T/R