Yageo Group AC0402JR-072M2L
AC FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 2.2MOhm 0.063W 1/16W
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC0402JR-072M2L herunter.
Upverter
Newark
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0402JR-072M2L
RC FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 2.2MOhm 0.063W 1/16W
Yageo GroupRC0402JR-072ML
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 2MΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402JR-072M4L
Res Thick Film 0402 2.4M Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 2.2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ2GEJ225X
Res Thick Film 0402 2.2M Ohm 5% 1/10W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 2.2MΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC0402JR-072M2L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 2200000ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/16W 0402
Thick Film Resistors - SMD 2.2mOhms 1/16W 0402 5% AEC-Q200
Res, 2M2, 5%, 0.063W, Thick Film, 0402; Resistance:2.2Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0402JR-072M2L