Welwyn WP2S-820RJA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 820ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Welwyn WP2S-820RJA25 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 5 Jahren
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+36.99%
Introduction Date2006-07-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 820ohm, 5% +/-Tol, 180ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 820ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ820R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 820ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ820R
PanasonicERG-2SJ821A
Axial Axial ERG 0.157Diax0.472L 4.00mmx12.00mm 2W 820Ohms ±350ppm/C
Beschreibungen
Beschreibungen von Welwyn WP2S-820RJA25, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 820 Ohm, 2 W, - 5%, 50 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
WELWYN/TT ELECTRONICS 53896017
RES, 820R, 5%, 2W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 820ohm; Product Range: WP-S Series; Power Rating: 2W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Wirewound; Te