Welwyn WP2S-330RJA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 330ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Welwyn WP2S-330RJA25 herunter.
3-Monats-Trend:
Restocked
Introduction Date2006-07-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Welwyn WP2S-330RJA25, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
WELWYN/TT ELECTRONICS 53896011
330 OHM 5% 2W
RESISTOR, 330R 2 WATT 5%; Resistance:330ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Voltage Rating:50V; Series:WP2S; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:3.6mm; Body Length:9mm; Element Limiting Voltage:50V; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:19.8mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:200ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%