Welwyn WH50-1R5JI
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 1.5ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Chassis Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Welwyn WH50-1R5JI herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 4 Jahren
Newark
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Mexico
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Welwyn WH50-1R5JI, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Resistor, WIRE WOUND, 1.5 OHM, 50W, 5%;; 5%; Product Range:WELWYN - WH Series; Resistance:1.5ohm; Power
5% ¡À75ppm/¡æ 1.5¦¸ 50W 51mm*30mm*16mm
Resistor, 50W 5% 1R5; Resistance:1.5Ohm; Product Range:wh Series; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:solder Lug; Voltage Rating:1.25Kv; Resistor Element Material:wirewound; Temperature Coefficient:± Rohs Compliant: Yes
RESISTOR, 50W 5% 1R5; Power Rating:50W; Resistance:1.5ohm; Tolerance, Resistance:± 5%; Series:WH50; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Resistor Element Type:Wirewound Aluminium Clad; Voltage, Rating:1250V ac; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Case Style:Axial; External Length / Height:51mm; Temp, Coeff, +:50ppm/°C; Temp, Coeff, -:50ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; External Depth:17mm; Resistance, Insulation:10000mohm; Temp, Op. Max:275°C; Temp, Op. Min:-55°C; Temperature, Full Power Rating:20°C; Voltage Rating, AC:1250V; Width, External:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Temperature Rise:9.5°C