Welwyn WH300-6R8JI
Through Hole Wirewound Resistor, WH Series, 6.8 ohm, 300 W, 5%, 100ppm/ C
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Welwyn WH300-6R8JI herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 4 Jahren
Newark
Farnell
element14 APAC
Lieferkette
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Welwyn WH300-6R8JI, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Wire Wound, 300W, 6.8ohm, 2500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, 300W, 5%, 6R8
RESISTOR, 300W, 5%, 6R8; Resistance: 6.8ohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 300W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Terminals: Threaded Stud; Voltage Rating: 2.5kV; Resistor Element Material: Wirewound; Temperature