Vishay WSL251200000ZEA9
Zero Ohm Resistor, Jumper, 2512 [6432 Metric], Metal Strip, 200 A, Surface Mount Device
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL251200000ZEA9 herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 4 Jahren
Upverter
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-39.88%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC2512JK-070RL
Zero Ohm Resistor, Jumper, 2512 [6432 Metric], Thick Film, 1 W, 2 A, Surface Mount Device
Res Thick Film 2512 0 Ohm Molded SMD SMD Embossed T/R
Zero Ohm Resistor, Jumper, 2512 [6432 Metric], Thick Film, 1 W, 7 A, Surface Mount Device
KOA SpeerSLZ1TTE
Res 2512 0 Ohm Molded J-Lead SMD Automotive T/R
Zero Ohm Resistor, Jumper, 2512 [6432 Metric], Thick Film, 1.5 W, 16 A, Surface Mount Device
PanasonicERJ-S1T0R00U
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL251200000ZEA9, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Metal Strip 2512 0 Ohm Sulfur Resistant Silicon Pad SMD Automotive T/R
WSL SERIES METAL STRIP LOW OHMIC SURFACE MOUNT RESISTOR 2512 CASE 0OHMS 1% 1W
Res Metal Strip 2512 0 Ohm Jumper Molded SMD Embossed Plastic T/R
Avnet Japan
VISHAY - WSL251200000ZEA9 - CURRENT SENSE RES, 0R0, -, 1 W, 2512
Vishay 2512 (6432M), WSL, 0¦¸, ¡À1%, 1W, <3 m¦¸ - 275 ppm/ ¡ãC, >6.9 m¦¸ - 75 ppm/ ¡ãC
SMD Resistor 2512 1W 1% R000 Taped
RESISTOR, ZERO OHM JUMPER; Resistance:0ohm; Power Rating:1W; Series:WSL; Temperature Coefficient:± 275ppm/°C; Resistor Element Type:Solid Metal Nickel-Chrome or Manganese-Copper Alloy; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC; Case Style:2512; External Length / Height:6.35mm; Temperature Coeff. +:275ppm/°C; Temperature Coeff. -:275ppm/°C; External Depth:0.635mm; External Width:3.18mm; Max Operating Temperature:170°C; Min Temperature Operating:-65°C; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C