Vishay WSL1206R1500DEA
Res Metal Strip 1206 0.15 Ohm 0.5% 1/4W 75ppm/C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL1206R1500DEA herunter.
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityTL2BR15FTE
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.15ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 0.165 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8RSFR15V
Res Thick Film 1206 0.15 Ohm 1% 0.25W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL1206FR-7W0R15L
500mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 150mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL1206FR-070R15L
250mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 150mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8RSJR15V
Res Thick Film 1206 0.15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL1206R1500DEA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
WSL Series 1206 0.25 W 0.15 Ohm ±0.5% ±75 ppm/°C SMT Power Metal Strip® Resistor
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.15ohm, 0.1936V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.15 OHMS,0.5% TOL, PB-FREE, TAPE/REEL