Vishay WSL0603R0500DEA
Res Metal Strip 0603 0.05 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL0603R0500DEA herunter.
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Metal Strip 0603 0.05 Ohm 1% 0.4W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 0603 0.05 Ohm 1% 0.4W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.051ohm, 0.1428V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJL03KF50MV
Res Thick Film 0603 0.05 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity / AMP2176051-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.051ohm, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE Connectivity / AMP2176052-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.051ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL0603R0500DEA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
WSL Series 0603 0.05 Ohm 0.1 W ±0.5 % ±75 ppm/°C SMT Metal Film Resistor
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.1W, 0.05ohm, 0.0707V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.1 W,0.05 OHMS,0.5% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL