Vishay TS63Y202KR10
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 22.3V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s), 2720
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay TS63Y202KR10 herunter.
Farnell
Datasheet5 SeitenVor 7 Jahren
Datasheet5 SeitenVor 9 Jahren
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-32.66%
Verwandte Teile
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 1/4W 11(Elec)/13(Mech)Turn 1.5mm (4.8 X 5.1 X 5.3mm) Gull Wing SMD T/R
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1918
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1914
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2517
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 11(Elec)/13(Mech)Turns 1.5mm (4.8 X 6.2 X 3.7mm) Gull Wing SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay TS63Y202KR10, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
TS63 Series 2 kOhm ±10 % Surface Mount Multi-Turn Trimmer Potentiometer
TRIMMER;CERMET;REST 2 KILOHMS;SMD;15 TURNS;LINEAR;PWR-RTG 0.25W
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 14(Elec)/15(Mech)Turns 1.8mm (6.85 X 6.7 X 8mm) Gull Wing SMD T/R
TRIMMER POTENTIOMETER 2KOHM 13TURN SMD;; TRIMMER POTENTIOMETER 2KOHM 13TURN SMD; Trimpot Type: Multi Turn; Element Material: Cermet; Adjustment Type: Top Adjust; Track Resistance: 2kohm; Potentiometer Mounting: Surface Mount;
TRIMMER, POTENTIOMETER 2KOHM 13TURN SMD;; TRIMMER, POTENTIOMETER 2KOHM 13TURN SMD; Track Resistance:2kohm; No. of Turns:13; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; Adjustment Type:Top
Trimmers; Power Rating:250mW; Track Resistance:2kohm; Resistance Tolerance:± 10%; Series:TS63; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Material:Cermet; Voltage Rating:250VDC ;RoHS Compliant: Yes