Vishay T7YA473MB40
Res Cermet Trimmer 47K Ohm 20% 0.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn 4.1mm (7 X 6mm) Pin Thru-Hole Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay T7YA473MB40 herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 3 Jahren
TME
Farnell
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+337%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
18,540
Authorized Distributors
6
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SSOP
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
1
Tolerance
20 %
20 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Verwandte Teile
Res Cermet Trimmer 47K Ohm 20% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 4mm (7 X 6mm) Pin Thru-Hole Bulk
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 20% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 5.33 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Bag
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 20% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 7.62 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Bag
TT Electronics91AR50KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50000ohm, 250V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50000ohm, 250V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 47K Ohm 20% 0.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn 4mm (7 X 6mm) Pin Thru-Hole Tube
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay T7YA473MB40, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Trimmer, Cermet, 0.5W, 47000ohm, 153V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TRIMMER, POTENTIOMETER, 47KOHM 1TURN THRU HOLE
TRIMMER 47K OHM 0.5W PC PIN TOP
47K¦¸ ¡À20% 500mW ¡À100ppm/¡æ 5.85mm
TRIMMER, 47K; Track Resistance:47kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Series:T7; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Mounting Type:Through Hole; SVHC:No SVHC; Resistor Element Type:Variable Rotary Cermet; Adjustment Type:Top; Body Diameter:7.0mm; Case Style:PCB Mount; Contact Resistance Variation +:3%; Dielectric Strength, VAC:1000V; End Resistance:1ohm; External Length / Height:6.0mm; Full Power Rating Temperature:85°C; IP Rating:IP64; Insulation Resistance:1000000Mohm; Lead Diameter:1mm; Lead Length:4.5mm; Max Operating Temperature:125°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistance:47kohm; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tempperature Coeff. +:100ppm/°C; Terminal Type:PCB Terminals; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:250V dc; Voltage Rating DC:250V; Resistor Case Style:PCB Mount; Rotation Mechanical Angle:300°