Vishay T18503KT10
Trimmer; Cermet; Rest 50 Kilohms; Pcb; 18 Turns; Linear; Pwr-rtg 0.5W; Shaft Dia 2.5MM
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay T18503KT10 herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 10 Jahren
Farnell
Newark
Mouser
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+23.22%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Trimmer, Cermet, 0.75W, 50000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s), 7519
Trimmer, Cermet, 0.75W, 50000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
TT Electronics89PR50KLF
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 3/4W 20(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics64WR50KLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
TT Electronics64XR50KLF
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay T18503KT10, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
3/4 INCH RECTANGULAR MULTI TURN CERMET TRIMMER Trimmer, Cermet, 0.5W, 50000ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s), 7519
Vishay T18503KT10 String potentiometer linear 0.75 W 50 kΩ single trimmer
TRIMMER, 18 TURN 50K; Track Resistance:50kohm; No. of Turns:18; Resistance Tolerance:± 10%; Series:T18; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:750mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Horizontal; Contact Resistance Variation +:2%; End Resistance:1ohm; External Depth:19mm; External Length / Height:6.4mm; External Width:4.8mm; Full Power Rating Temperature:70°C; IP/NEMA Rating:IP67; Lead Cross-section Depth:0.8mm; Lead Cross-section Width:0.2mm; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:5.3mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:PCB Mount; Proof Voltage:1000V; Resistance:50kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:PCB Terminals; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:250V; Voltage Rating VDC:250V