Vishay SUP50N03-5M1P-GE3
SUP50N03-5M1P-GE3 N-channel Mosfet Transistor, 50 A, 30 V, 3-PIN TO-220AB
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SUP50N03-5M1P-GE3 herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 11 Jahren
element14 APAC
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2010-04-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-10-29
LTD Date2017-04-29
Verwandte Teile
InfineonIRL3103PBF
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 30V;RDS(ON) 12 Milliohms;ID 64A;TO-220AB;PD 94W;VGS +/-1
InfineonIRLB8721PBF
Single N-Channel 30 V 8.7 mOhm 13 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-220-3
onsemiFDP7030BL
N-Channel PowerTrench® MOSFET, Logic Level, 30V, 60A, 9mΩ
onsemiFDP8880
N-Channel 30 V 11.6 mOhm PowerTrench Mosfet - TO-220AB-3
InfineonIRF3708PBF
Power MOSFET(Vdss=30V, Rds(on)max=12mohm, Id=62A) | MOSFET N-CH 30V 62A TO-220AB
onsemiFDP6030BL
N-Channel PowerTrench® MOSFET, Logic Level, 30V, 40A, 18mΩ
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SUP50N03-5M1P-GE3, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Trans MOSFET N-CH 30V 50A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB
Power Field-Effect Transistor, 50A I(D), 30V, 0.0051ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
MOSFET,N CH,DIODE,30V,50A,TO-220AB; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:50A; Drain Source Voltage Vds:30V; On Resistance Rds(on):4200µohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:2.7W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:TO-220AB; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current Id Max:50A; Power Dissipation Pd:2.7W; Voltage Vgs Max:20V