Vishay SFR2500006804JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 6.8e+06ohm, 250V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500006804JA500 herunter.
Newark
Datasheet10 SeitenVor 9 Jahren
element14 APAC
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.45%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Axial FIXED RESISTOR VR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.25W 1/4W 6.8MOhm ±200ppm/C
TE ConnectivityCFR50J6M8
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 6.8 Mohm, 500 Mw, - 5%, 350 V, Axial Leaded
Yageo GroupCFR-25JT-52-6M8
Axial FIXED RESISTOR CFR 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.25W 1/4W 6.8MOhm 0/ -1500ppm/C
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 6.8MOhm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 6800000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 6200000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500006804JA500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 6.8MOhm ±250ppm/C
Res Metal Film 6.8M Ohm 5% 2/5W ±25ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
VISHAY SFR2500006804JA500 Through Hole Resistor, 6.8 Mohm, 250 V, Axial Leaded, 400 mW,5%, SFR125 Series
RESISTOR, 0.4W 5% 6M8; Resistance:6.8Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:SFR25; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:250V