Vishay SFR2500005900FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 590ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500005900FR500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.66%
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 590ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 604ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 562ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500005900FR500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTOR;METAL FILM;RES 590 OHMS;PWR-RTG 0.4 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Metal Film 590 Ohm 1% 2/5W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Avnet Japan
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 590Ohm ±100ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 590 OHM, 400mW, 1%
RESISTOR, METAL FILM, 590OHM, 400mW, 1%; Resistance:590ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:5043; Temperature Coefficient:± 100ppm; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes