Vishay SFR2500005603JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 560000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500005603JA500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 9 Jahren
element14 APAC
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500005603JA500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
SFR25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±100ppm/C 560kOhm 0.4W
VISHAY SFR2500005603JA500 Through Hole Resistor, 560 kohm, 250 V, Axial Leaded, 400 mW,5%
Res Mtlflm 560K Ohm 5% 2/5W 100Ppm/ C Axl Th Rohs Compliant: Yes
RESISTOR, 0.4W 5% 560K; Resistance:560kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Body Diameter:2.5mm; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Series:SFR25; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V DC:250V