Vishay SFR2500005602FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 56000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500005602FR500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.16%
Lieferkette
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 51100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 60400ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 56200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500005602FR500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTOR;METAL FILM;RES 56 KILOHMS;PWR-RTG 0.4 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Metal Film 56K Ohm 1% 0.4W ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
SFR25 Series 0.4 W 56 kOhm ±1% ±100 ppm/K Standard Metal Film Leaded Resistor
RESISTOR, METAL FILM, 56KOHM, 400mW, 1%
RESISTOR, METAL FILM, 56KOHM, 400mW, 1%; Resistance:56kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:5043; Temperature Coefficient:± 100ppm; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes