Vishay SFR2500004300FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 430ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500004300FR500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.36%
Lieferkette
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 402ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 392ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
MBA/SMA 0204 - Professional Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 392Ohms 0.4W
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500004300FR500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTOR;METAL FILM;RES 430 OHMS;PWR-RTG 0.4 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Resistor General Purpose Metal Film 430 Ohm 1% 2/5W ±100ppm/K Ceramic Axial T/R
Res Metal Film 430 Ohm 1% 0.4W ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 430Ohm ±100ppm/C
Resistor Metal Film,430Ohm,1%,+/-100ppm,; RESISTOR, METAL FILM, 430OHM, 400mW, 1%; Resistance:430ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded