Vishay SFR2500001801JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1800ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500001801JA500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 9 Jahren
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-19.29%
Lieferkette
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1800ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF18JBD1K80
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 1800ohm, 200V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT1K80
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 1800ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR16J1K8
CFR16 SERIES AXIAL CARBON FILM RESISTOR 1.8KOHMS +/-5% 0.25W -1200 - 0PPM/DEGC
TE ConnectivityCFR25J1K8
Res Carbon Film 1.8K Ohm 5% 1/3W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Stackpole ElectronicsCF14JT1K80
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 1800ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500001801JA500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Metal Film 1.8K Ohm 5% 2/5W ±100ppm/°C Conformal Axial Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
VISHAY SFR2500001801JA500 Through Hole Resistor, 1.8 kohm, 250 V, Axial Leaded, 400 mW,5%, SFR125 Series
RES MTLFLM 1.8K OHM 5% 2/5W 100PPM/ C AXL TH
RESISTOR, 0.4W 5% 1K8; Resistance:1.8kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:SFR25; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:250V