Vishay SFR2500001509FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 15ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500001509FR500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
Future Electronics
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-6.26%
Lieferkette
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupMFR-25FBF52-15R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-15R
TE Connectivity / AMP1622165-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 15ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 0204
Yageo GroupMFR-25FBF52-14R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 14ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD16R5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 16.5ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD14R0
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500001509FR500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RES 15 OHM 0.4W 1% AXIAL
15¦¸ ¡À1% 400mW ¡À100ppm/¡æ 6.5mm
15 OHM 1% 100PPM 2/5W
SFR25 1% R5 15R
RESISTOR, METAL FILM, 15OHM, 400mW, 1%; Resistance:15ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:5043; Temperature Coefficient:± 100ppm; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes