Vishay SFR2500001503JA500
Res Metal Film 150K Ohm 5% 2/5W ±100ppm/°C Conformal Axial Thru-Hole Ammo Pack
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500001503JA500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 9 Jahren
element14 APAC
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-5.54%
Lieferkette
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 160000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 150000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J150K
Res Carbon Film 150K Ohm 5% 1/2W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Stackpole ElectronicsCF12JT150K
Res Carbon Film 150K Ohm 5% 0.5W(1/2W) -850ppm/C to 0ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Stackpole ElectronicsCF14JT150K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 150kOhm 0.25W 1/4W
Yageo GroupCFR-25JT-52-150K
Res Carbon Film 150K Ohm 5% 0.25W(1/4W) -700ppm/C to 0ppm/C Conformal Coated AXL Tape and Box
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500001503JA500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 150000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 150kOhm ±100ppm/C
VISHAY SFR2500001503JA500 Through Hole Resistor, 150 kohm, 250 V, Axial Leaded, 400 mW,5%, SFR125 Series
RESISTOR, 0.4W 5% 150K; Resistance:150kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:SFR25; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:250V