Vishay SFR2500001479FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 14.7ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500001479FR500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
Newark
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupMFR-25FBF52-14R7
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 14.7ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-15R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-14R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 14ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD14R0
Stackpole ElectronicsRNF14FTD15R4
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15.4ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 15ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500001479FR500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Resistor General Purpose Metal Film 14.7 Ohm 1% 2/5W ±100ppm/K Ceramic Axial T/R
RES 14.7 OHM 0.4W 1% AXIAL
SFR25 1% R5 14R7
RESISTOR, METAL FILM, 14.7OHM, 400mW, 1%; Resistance:14.7ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:5043; Temperature Coefficient:± 100ppm; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes