Vishay SFR2500001210FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 121ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500001210FR500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
Farnell
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-9.22%
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 121ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 124ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.33W, 121ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 121ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 121ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500001210FR500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTOR;METAL FILM;RES 121 OHMS;PWR-RTG 0.4 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Metal Film 121 Ohm 1% 0.4W ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
SFR25 Series Ø 2.5 x 6.5 mm 0.4 W 121 Ohm ±1 % ±100 ppm/K Metal Film Resistor
RESISTOR, METAL FILM, 121 OHM, 400mW, 1%
Axial Axial SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 121Ohms ±100ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 121OHM, 400mW, 1%; Resistance:121ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:5043; Temperature Coefficient:± 100ppm; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes