Vishay SFR2500001180FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 118ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500001180FR500 herunter.
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 121ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 124ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-118R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 118ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF18FTD121R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 121ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-121R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 121ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-121R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500001180FR500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Resistor General Purpose Metal Film 118 Ohm 1% 2/5W ±100ppm/K Ceramic Axial T/R
Res Metal Film 118 Ohm 1% 0.4W ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
RESISTOR;METAL FILM;RES 118 OHMS;PWR-RTG 0.4 W;TOL 1%;AXIAL
RESISTOR, METAL FILM, 118OHM, 400mW, 1%
Resistor Metal Film,118Ohm,1%,+/-100ppm,; RESISTOR, METAL FILM, 118OHM, 400mW, 1%; Resistance:118ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded