Vishay SFR16S0004753FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 475000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR16S0004753FR500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.35%
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Verwandte Teile
MRS Series 475 kOhm 0.6 W ±1 % ±50 ppm/K Through Hole Metal Film Resistor
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 475000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 499kOhm 0.6W
TE Connectivity / AMP1622475-1
Through Hole Thin Film Resistor, LR Series, 430 kohm, 600 mW, - 1%, 350 V, Axial Leaded
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 475000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR16S0004753FR500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Axial FIXED RESISTOR SFR16S 0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm 0.5W 1/2W 475kOhm ±250ppm/C
Res Metal Film 475K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±250ppm/C Conformal Coated AXL T/R
RESISTOR;METAL FILM;RES 475 KILOHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL