Vishay SFR16S0003308JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 3.3ohm, 200V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
DistributorSKUMinPkg
Fly-Wing TechnologySFR16S0003308JA5001.784
19h
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR16S0003308JA500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
element14 APAC
Farnell
Lieferkette
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-19
LTD Date2024-09-16
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 3.3ohm, 250V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR16J3R3
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 3.3ohm, 200V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 3.3ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR16J3R3
Stackpole ElectronicsCF14JT3R30
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 3.3ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT3R30
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 3.3ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR16S0003308JA500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Axial FIXED RESISTOR SFR16S 0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm 0.5W 1/2W 3.3Ohm ±250ppm/C
Res Metal Film 3.3 Ohm 5% 1/2W ±250ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RES MTLFLM 3.3 OHM 5% 1/2W 100PPM/ C AXL TH
RESISTOR, 0.5W 5% 3R3; Resistance:3.3ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Series:SFR16S; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:1.7mm; External Length / Height:3.4mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Reel Quantity:5000; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:200V