Vishay SFR16S0002202JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 22000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR16S0002202JA500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-3.11%
Lieferkette
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 22000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 22000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 20000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J22K
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 22 Kohm, 500 Mw, - 5%, 350 V, Axial Leaded
Stackpole ElectronicsCF12JT22K0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 22000ohm, 350V, 5% +/-Tol, -500,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-22K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 22000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR16S0002202JA500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Axial FIXED RESISTOR SFR16S 0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm 0.5W 1/2W 22kOhm ±100ppm/C
Res Metal Film 22K Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RESISTOR, 0.5W 5% 22K; Resistance:22kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Series:SFR16S; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:1.7mm; External Length / Height:3.4mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Reel Quantity:5000; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:200V