Vishay SFR16S0002052FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 20500ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR16S0002052FR500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.48%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupMFR-25FBF52-20K5
20.5 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 18700ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD21K5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 21500ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-21K5
Stackpole ElectronicsRNF18FTD22K1
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 22100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF18FTD21K5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 21500ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR16S0002052FR500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
SFR16S FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±100ppm/C 20.5kOhm 0.5W 1/2W
Resistor General Purpose Metal Film 20.5k Ohm 1% 1/2W ±100ppm/K Ceramic Axial T/R
Res Metal Film 20.5K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
RESISTOR;METAL FILM;RES 20.5 KILOHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Vishay 20.5kO 0.5W Metal Film Resistor ±1% ±100ppm/K SFR16S0002052FR500