Vishay SFR16S0001500FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 150ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR16S0001500FR500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
Farnell
element14 APAC
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.94%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 150ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 158ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 140ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622328-1
Through Hole Thin Film Resistor, LR Series, 160 ohm, 600 mW, - 1%, 350 V, Axial Leaded
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR16S0001500FR500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTOR;METAL FILM;RES 150 OHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Metal Film 150 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
SFR16S Series Ø 1.9 x 3.5 mm 0.5 W 150 Ohm ±1 % ±100 ppm/K Metal Film Resistor
Axial Axial SFR16S 0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm 0.5W 1/2W 150Ohms ±100ppm/C
RES, METAL FILM, 150OHM, 500mW, 1%; Resistance:150ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:±100 ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes
METAL FILM RESISTOR, 150 OHM, 500mW, 1%;; METAL FILM RESISTOR, 150 OHM, 500mW, 1%; Resistance:150ohm; Product Range:SFR16S Series; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Volt