Vishay SFR16S0001008JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR16S0001008JA500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
LTB Date2025-01-28
LTD Date2025-02-04
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR25J1R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.33W, 1ohm, 250V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1623932-0
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 1 Ohm, 500 Mw, - 5%, 350 V, Axial Leaded
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1ohm, 250V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT1R00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT1R00
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR16S0001008JA500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Metal Film Resistors 1Ω 500mW ±250ppm/℃ ±5% Plugin,D1.9xL3.5mm Through Hole Resistors ROHS
Axial FIXED RESISTOR SFR16S 0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm 0.5W 1/2W 1Ohm ±250ppm/C
Res Metal Film 1 Ohm 5% 1/2W ±250ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
SFR16S Series 0.5 W 1000 MOhms 5 % 250 PPM Standard Metal Film Resistor
VISHAY SFR16S0001008JA500 Through Hole Resistor, 1 ohm, 200 V, Axial Leaded, 500 mW,5%, SFR16S Series
RESISTOR, 0.5W 5% 1R; Resistance:1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Series:SFR16S; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:1.7mm; External Length / Height:3.4mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Reel Quantity:5000; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:200V