Vishay RS1/42R000FB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.4W, 2ohm, 0.8944V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay RS1/42R000FB12 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 4 Jahren
New Yorker Electronics
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2ohm, 3.1623V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 2ohm, 1.4142V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2ohm, 2.4495V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay RS1/42R000FB12, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
WIREWOUND RESISTORS - THROUGH HOLE 0.4WATT 2OHMS 1%
RS-1/4 2 1% B12