Vishay RCWE0603R120FKEA
0603 0.12 Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor, Wraparound
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay RCWE0603R120FKEA herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 4 Jahren
element14 APAC
Newark
3-Monats-Trend:
-2.83%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-12-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-3BSFR12V
Res Thick Film 0603 120 Ohm 1% 1/4W ±300ppm/°C Molded SMD Punched T/R
PanasonicERJ-3BSFR11V
Res Thick Film 0603 0.11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3BSFR13V
Res Thick Film 0603 0.13 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0603FR-070R12L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 0.12ohm, 0.1095V, 1% +/-Tol, 800ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 0.12 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP1-2176051-0
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.12ohm, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay RCWE0603R120FKEA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 0603 0.12 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 0.12ohm, 0.1549V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.2W 1/5W 120mOhm ±100ppm/C
RES THKFLM 0603 0.12 1% 1/10W 100PPM SMD
RESISTOR, 0603, 0R12, 1%; Resistance:0.12ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE