Vishay PTCCL09H171HBE
PTC THERMISTOR FOR OVERLOAD PROTECTION PTC Thermistor, 22ohm, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay PTCCL09H171HBE herunter.
Upverter
Datasheet6 SeitenVor 10 Jahren
IHS
Newark
_legacy Avnet
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-6.88%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2005-11-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay PTCCL09H171HBE, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
PTC Thermistor; Series:PTCCL; Thermistor Type:PTC; Resistance:22ohm; Operating Temp. Max:70°C; Operating Voltage Max:265V; Package/Case:Radial; Leaded Process Compatible:Yes; Operating Current:170mA ;RoHS Compliant: Yes
THERMISTOR, PTC; Thermistor Type:PTC; Resistance:22ohm; Thermistor Tolerance:-20% to 20%; Operating Temperature Range:0°C to +70°C; Operating Voltage Range:30V to 60V; Thermistor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; Body Diameter:8.5mm; Current Max:0.9A; Current Temperature:25°C; Operating Temperature Max:+70°C; Operating Voltage:265V; Package / Case:Radial; Resistance Temperature:25°C; Resistance Tolerance:± 25%; Resistance Tolerance +:25%; Resistance Tolerance -:25%; Series:23816; Tripping Current:255mA; Tripping Temperature:140°C; Voltage Rating V AC:265V; Voltage Rating V DC:265V