Vishay P11S1VBFLSY00103MA
Res Cermet POT 10K Ohm 20% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (12.5 X 18mm) Solder Lug Panel Mount Box
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay P11S1VBFLSY00103MA herunter.
Newark
Datasheet15 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet15 SeitenVor 9 Jahren
element14 APAC
_legacy Avnet
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Cermet POT 10K Ohm 20% 1W 1Turn 6mm (12.5 X 13.1mm) Solder Lug Panel Mount Box
Potentiometer, Conductive Plastic, 1W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.5W, 10000ohm, 500V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay P11S1VBFLSY00103MA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
MODULAR PANEL POTENTIOMETER CERMET OR CONDUCTIVE PLASTIC ELEMENT Potentiometer, Cermet, 1W, 10000ohm, 350V, 20% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, 10K, 1W, 20%, Panel; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P11S Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; Shaft Diameter:6Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay P11S1VBFLSY00103MA