Vishay NFR25H0004708JR500
Resistor; Metal Film; Res 4.7 Ohms; Pwr-Rtg 0.5 W; Tol 5%; Axial; Cut Tape
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay NFR25H0004708JR500 herunter.
IHS
Farnell
Future Electronics
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-4.10%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginSouth Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 4.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT4R70
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT4R70
RSF Series 4.7 Ohm ±5 % 2 W Safety Resistor Through Hole Fixed Resistor - AXIAL
Stackpole ElectronicsRSMF1JT4R70
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J4R7
Fixed Resistor, Thin Film, 0.5W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP200JR-52-4R7
FMP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 4.7Ohm 0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay NFR25H0004708JR500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE NFR25H 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.5W 1/2W 4.7Ohm ±200ppm/C
Res Metal Film 4.7 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
RESISTOR, METAL FILM; Resistance:4.7ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C ;RoHS Compliant: Yes