Vishay NFR2500001008JR500
Resistor Fusible Metal Film 1Ohm 5% 1/3W ±200ppm/K Ceramic Axial Through Hole T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay NFR2500001008JR500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 9 Jahren
Newark
element14 APAC
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.97%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupFRM-25JT-52-1R
FRM Series 1 Ohm ±5% 0.25 W ±200 ppm/°C Axial Flame Proof Metal Film Resistor
NFR25H FIXED RESISTOR - FUSIBLE Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 1Ohm 0.5W 1/2W
Stackpole ElectronicsRSMF12JT1R00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 0.5W, 1ohm, 250V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JB1R00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT1R00
RSF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 1Ohm 2W
TE ConnectivityCFR16J1R0
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay NFR2500001008JR500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE NFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.333W 1/3W 1Ohm ±200ppm/C
RESISTOR;METAL FILM;RES 1 OHMS;PWR-RTG 0.33 W;TOL 5%;AXIAL;CUT TAPE
Res Metal Film 1 Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±200ppm/C Conformal Coated AXL T/R
RESISTOR, METAL FILM; Resistance:1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:330mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C ;RoHS Compliant: Yes