Vishay MCT06030C6811FP500
Res Thin Film 0603 6.81K Ohm 1% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay MCT06030C6811FP500 herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 2 Jahren
Upverter
Newark
Farnell
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+49.01%
Introduction Date2008-03-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRT0603FRE076K81L
Res Thin Film 0603 6.81K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0603FRE076K8L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 6800ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603FRE076K49L
Res Thin Film 0603 6.49K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ3EKF6811V
Res Thick Film 0603 6.81K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 6.81kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 6.81K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay MCT06030C6811FP500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 6810ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
MCT Series 0603 0.1 W 6.81 kOhm ±1 % ±50 ppm/K SMT Thin Film Chip Resistor
Res Thin Film 0603 6.81K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Sulfur Resistant Conformal Coated Pad SMD Automotive Medical T/R
MCT - Professional FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 6.81kOhm 0.125W 1/8W
RES, 6K81, 1%, 0.1W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 6.81kohm; Product Range: MCT Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 50ppm/K; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)