Vishay MBA02040C1102FC100
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 11000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay MBA02040C1102FC100 herunter.
IHS
Datasheet15 SeitenVor 7 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-4.81%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
25,366
Authorized Distributors
6
Resistance
11 kΩ
11 kΩ
11 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film, Thin Film
Metal Film, Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 11000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 11000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F11K
Yageo GroupMF0207FTE52-11K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 11000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
11.5 kOhms 1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay MBA02040C1102FC100, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
MBA0204 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 11KOHMS +/-1% 0.4W +/-50PPM/DEGC
Axial FIXED RESISTOR MBA/SMA 0204 - Professional 0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm 0.4W 11kOhm ±50ppm/C
Thin Film Resistors - Through Hole .4watt 11Kohms 1% 1/8watt body size