Vishay M64Z105KB40
Trimmer, Cermet, 0.063W, 1000000ohm, 250V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay M64Z105KB40 herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 8 Jahren
Farnell
Newark
element14 APAC
Verwandte Teile
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 500V
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 7560deg 500mW 70C
TRIMMER; CERMET; 1.0 M OHM; 21 TURN; 1/2W | Spectrol / Sfernice / Vishay T93YA105KT20
TT Electronics67WR1MEGLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
TT Electronics67YR1MEGLF
TT Electronics68XR1MEGLF
Potentiometer, Cermet, 0.5W, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay M64Z105KB40, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Multi-Turn Cermet Potentiometer 1MOhm linear 500mW ±10%
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.063W(1/16W) 21(Elec)/23(Mech)Turns 2.2mm (11 X 5 X 9.8mm) Pin Thru-Hole Box
TRIMMER, 24 TURN 1M; Track Resistance:1Mohm; No. of Turns:24; Resistance Tolerance:± 10%; Series:64Z; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Mounting Type:Through Hole; SVHC:No SVHC; Resistor Element Type:Variable ;RoHS Compliant: Yes
TRIMMER, 24 TURN 1M; Track Resistance:1Mohm; No. of Turns:24; Resistance Tolerance:± 10%; Series:64Z; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Horizontal; Approval Category:MIL-R-22097; Contact Resistance Variation +:3%; End Resistance:10000ohm; External Length / Height:9.91mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Cross-section Depth:0.51mm; Lead Cross-section Width:0.25mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:PCB Mount; Proof Voltage:1000V; Resistance:1Mohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:PCB Terminals; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:300V; Voltage Rating VDC:300V