Vishay IHLP4040DZER1R0M01
Power Choke Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 17.5A 0.0041Ohm DCR 4040 T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay IHLP4040DZER1R0M01 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet4 SeitenVor 13 Jahren
Farnell
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+44.51%
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Iron 20A 0.0035Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7443330100
POWER-CHOKE WE-HCC 1090 (Ferrite) | FIXED IND 1UH 20A 1.35 MOHM SMD
Wurth Elektronik7443310100
Power Inductor, 1Uh, Shielded, 21A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 7443310100
POWER-CHOKE WE-HCC 8070 (Ferrite) | FIXED IND 1UH 17A 2.95 MOHM SMD
Ind Power Shielded Wirewound 1uH ±20% 100kHz 10 Q-Factor Carbonyl Powder 15A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 13A 7.81mOhm DCR Blister T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay IHLP4040DZER1R0M01, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 17.5A 4040 T/R
Avnet Japan
IHLP4040DZ-01 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/ METALCORE,1 UH +/-20%WIREWOUND 17.5A IDC
INDUCTOR, 1UH, 20%, 36A; Inductance:1µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:4100µohm; DC Current Rating:17.5A; Inductor Case Style:4040DZ; No. of Pins:2; Core Material:Iron Powder; Core Material:Powdered Iron; DC Current Max:17.5A; External Depth:4mm; External Length / Height:11.5mm; External Width:10.3mm; Inductor Type:High Current; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:SMD; Resistance:3.7mohm; Resonant Frequency:5MHz; Saturation Current Ic:36A