Vishay IHLP2525BDER6R8M01
Inductor High Current Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 3.5A 95mOhm DCR 2525 T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay IHLP2525BDER6R8M01 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 8 Jahren
Farnell
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
3-Monats-Trend:
-58.79%
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Powdered Iron 4A 0.0762Ohm DCR 2020 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH ±20% 100kHz 15 Q-Factor Carbonyl Powder 4A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 4.5A 0.06Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 3.6A 0.0468Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 4A 32mOhm DCR Embossed Carrier T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Metal 2.8A 0.1185Ohm DCR T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay IHLP2525BDER6R8M01, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
IHLP2525BD-01 SERIES WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ METAL CORE,6.8 UH +/-20%
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2525
IHLP Series 2525 6.8 uH 20% 3.5 A Shielded Low Profile High Current SMT Inductor
Inductance:6.8µH; RMS Current (Irms):3.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):9A; Product Range:IHLP-2525BD-01 Series; DC Resistance Max:0.095ohm; Inductance Tolerance:± 20%; Product Length:6.86mm RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 6.8UH, 9A, 20%; Inductance:6.8µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.095ohm; DC Current Rating:3.5A; Inductor Case Style:2525BD; No. of Pins:2; Core Material:Iron Powder; Core Material:Powdered Iron; DC Current Max:3.5A; External Depth:6.47mm; External Length / Height:0.095mm; External Width:6.86mm; Inductor Type:High Current; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:SMD; Resistance:72.5mohm; Saturation Current Ic:9A