Vishay CRCW0402120RFKEDHP
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW0402120RFKEDHP herunter.
element14 APAC
Datasheet10 SeitenVor 8 Jahren
Datasheet10 SeitenVor 9 Jahren
Datasheet10 SeitenVor 10 Jahren
Datasheet6 SeitenVor 11 Jahren
Datasheet10 SeitenVor 9 Jahren
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+131%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Ultra Librarian
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ2RKF1200X
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ2RKF1300X
Res Thick Film 0402 130 Ohm 1% 1/10W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 124 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW0402120RFKEDHP, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 120ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RESISTOR, THICK FILM, 120 OHMS, 0.125 W, 1%, SMT, 0402, TCR 37 PPM/DEGC
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Aec-Q200 Crcw Series, 120 Ohm, 200 Mw, 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402120RFKEDHP
0402 (1005Metric) 0402 CRCW-HP 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.2W 1/5W 120Ohms ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0.2W 15ohms 1% High Power AEC-Q200
RES, 120R, 1%, 0.2W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:120ohm; Product Range:CRCW-HP e3 Series; Voltage
RES, 120R, 1%, 0.2W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 120ohm; Product Range: CRCW-HP e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 0.5mm; External Length / Height: 0.3mm; External Width: 1mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device